×

ABOUT US

CES Advanced Composites & Defense Technologies Inc., havacılık ve savunma uygulamaları için gelişmiş kompozit parça ve düzeneklerin dünya çapında bir tasarımcısı, geliştiricisi ve üreticisi olarak kendini kanıtlamıştır.

Kendimizi yerel ve küresel kompozit pazarında otomotiv, raylı sistemler,tarım ve iş makinaları, enerji alanında gelişmiş kompozit malzemeler üretebilen ve mühendislik hizmetlerinin lider tedarikçisi olarak konumlandıracak altyapı, yetenek ve kapasiteye sahibiz.

Kompozit bileşen tasarımı, geliştirme ve üretimindeki uzmanlığımız, geniş bir uygulama yelpazesini kapsayan lider bir ürün yelpazesi geliştirmemizi sağlamıştır. Otomotiv ve Raylı sistemler sektörüne odaklanmanın yanı sıra enerji sektöründeki uzmanlığımızı genişletmek ve kabiliyetimizi arttırmak için ArGe faaliyetlerine devam ediyoruz.

2013 yılından itibaren uluslararası havacılık kalite yönetim standardı AS9100 ve ISO9001 ile sertifikalandırılan firmamız, 2018 yılında NADCAP Tahribatsız Muayene (NDT) akreditasyonunu ve 2019 yılında NADCAP Kompozit Sertifikasını almıştır. 2021 yılında IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi ve ISO/TS 22163 (IRIS) Uluslararası Demiryolu Standardı belgesini bünyesine katmıştır. Şirketin ana fabrikası 17.000 m2 Ankara merkezli olup, İzmir deki 8700m2 lik tesisinde otomotiv demiryolu, Tarım makineleri, alternatif enerji sistemleri ve inşaat sektörü için cam elyafı takviyeli polimer (CTP/FRP) ürünler üretmektedir. CES TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından akredite edilmiş Ar-Ge merkezine sahiptir.